۱۳۹۶/۰۲/۲۴

رفع تصرف ۱۸۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان های سبزوار و جغتای طی دو سال گذشته

سرپرست اداره راه و شهرسازی سبزوار از رفع تصرف ۱۸۰ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان و شهرستان جغتای طی دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، علی اصغر استیری با اعلام این خبر افزود: با توجه به منویات و فرمایشات مقاوم معظم رهبری درباره حفاظت از بیت المال و علی الخصوص توجه به اراضی ملی که منابع طبیعی و بزرگترین سرمایه کشور محسوب می‌شوند، اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار، همگام با سایر دستگاه‌های مرتبط اقداماتی را در راستای صیانت از اراضی ملی و رفع تصرف اراضی متصرفه، انجام داده است.
وی افزود: از ابتدای سال 94 با هدف حفاظت و صیانت از اراضی ملی، واحد گشت یگان حفاظت اراضی اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار به طور مستمر در حال گشت‌زنی در اراضی ملی و دولتی شهرستان می‌باشد.
سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار از تشکیل بیش از 160 پرونده در حوزه تصرف اراضی و زمین‌خواری طی دوسال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: این پرونده‌ها در حال رسیدگی است و احکام تعداد زیادی از آن‌ها صادر شده است و یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در شهرستان سبزوار، تمام تلاش خود را در راستای جلوگیری از تعدی و تجاوز افراد سودجو و فرصت‌طلب به کار می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه شهرستان سبزوار در جلوگیری و رفع تصرف اراضی ملی در سطح استان خراسان رضوی پس از مشهد مقدس، برترین شهرستان استان است، اظهار داشت: طی دو سال گذشته در این شهرستان گزارش تصرف بیش از 138 هکتار از اراضی ملی اعلام و پرونده‌های لازم برای این موارد تشکیل شد و با پیگیری‌های به عمل آمده بیش از 125 هکتار از این اراضی رفع تصرف شد که از این مقدار، برای حدود 10.5 هکتار از اراضی تصرف شده، حکم قلع بنا صادر شده است.
استیری از رفع تصرف بیش از 54.5 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در شهرستان جغتای خبر داد و بیان کرد: برای تمامی این اراضی حکم رفع تصرف و خلع ید صادر شده و همچنین برای 26.5 هکتار از این اراضی احکام جداگانه در راستای قلع و قمع بنا صادر شده است.  


منبع : پرتال سازمانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
محمدرضا اخوان عبداللهیان
محمدرضا اخوان عبداللهیان
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

نظرشما در مورد پرتال اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی چیست؟
منوی اصلی
خدمات الكترونيك
نظرسنجی
اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی مسکن و ساختمان با رویکرد سلامت ایمنی و محیط زیست - ۱۰-۱۲دیماه ۱۳۹۶
اولین جشنواره نشان طلاییHSE ا ۱۰ تا ۱۲دیماه ۱۳۹۶
دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته - ۲۶-۲۸ آذرماه ۱۳۹۶
یازدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران- ۱۸-۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
نسخه اولیه کتاب دیجیتال فرصت های سرمایه گذاری استان منتشر شد

تصاویر
همایش ها و اطلاعیه ها