۱۳۹۶/۰۲/۲۳

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از روند بازسازی مناطق زلزله زده استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان های تربت جام و فریمان از روند کمی و کیفی بازسازی این مناطق بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مقدوری در این بازدید که فرمانداران تربت جام و فریمان و مدیران کل مدیریت بحران و بنیاد مسکن استان نیز حضور داشتند، از روند اقدامات صورت گرفته در روستاهای زلزله زده دوسنگ، قلعه سرخ و یکه پسته در تربت جام و الغور، دو قلعه براشک و سرچشمه، سرکشی کرد.
وی در گفت و گو با مردم و مسئولان, بیش از هر مساله، بر لزوم نظارت بر ساخت‌وساز، استحکام واحدهای احداثی، مشارکت مردمی و تسریع در تحویل دهی واحدها تا هفته حداکثر20 مهر ماه تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همچنین در مراسم کلنگ زنی احداث پایگاه سلامت روستای الغور در اظهاراتی، این پروژه را که با حمایت شورای مشارکت های مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی احداث می شود، اقدامی مناسب و مطلوب دانست.
مقدوری تاکید کرد: دولت مبلغ 50 میلیون ریال کمک بلا عوض و 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی با سود 4 درصد را در اختیار متقاضیان بازسازی قرار می دهد، همچنین برای مکان نگهداری دام ها در مواردی که تخریب شده باشد با تائید بنیاد مسکن و بنا برمصوبه دولت، مبلغ صد میلیون ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد پرداخت می شود.
وی ضمن قدردانی از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی، از برنامه ریزی در 3 بخش برای بازسازی مناطق زلزله زده خبر و توضیح داد: بخش اول بازسازی واحدهای مسکونی است که باید در موعد مقرر و پیش از دوره بردوت هوا انجام شود. بخش دوم عملیات بهسازی روستاهاست که 65 روستا را در برمی گیرد و بنیاد مسکن با اعتبارات دولتی تا پایان سال جاری آن را به اتمام می رساند. بخش سوم نیز توانمندسازی این روستاها در زمینه معیشت و اقتصاد خواهد بود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در اظهاراتی از مساعدت و همراهی دولت با این بنیاد در بازسازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی قدردانی و در این زمینه، مشخصا به ضرورت حذف هزینه تعهد محضری متقاضیان تسهیلات اشاره و فراهم شدن امکان ضمانت زنجیره ای آن‌ها از یکدیگر، برای دریافت تسهیلات از بانک عامل را مناسب ارزیابی کرد.
موسوی نیا همچنین خبر داد: قسط اول کمک بلاعوض از شنبه 23 اردیبهشت، برای متقاضیان بازسازی که مدارک خود را کامل کرده اند، امکان پرداخت دارد.
وی افزود : تاکنون آواربرداری 595 واحد آسیب دیده در شهرستان های تربت جام، فریمان، سرخس و مشهد به اتمام رسیده است.
گفتنی است، مهندس مقدوری در این بازدید شخصا نکات فنی با محوریت استحکام بنا را به دست اندرکاران بازسازی اعم از مسئولان، پیمانکاران و مردم گوشزد کرد.


منبع : پرتال سازمانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۲۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
محمدرضا اخوان عبداللهیان
محمدرضا اخوان عبداللهیان
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

نظرشما در مورد پرتال اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی چیست؟
منوی اصلی
خدمات الكترونيك
نظرسنجی
اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی مسکن و ساختمان با رویکرد سلامت ایمنی و محیط زیست - ۱۰-۱۲دیماه ۱۳۹۶
اولین جشنواره نشان طلاییHSE ا ۱۰ تا ۱۲دیماه ۱۳۹۶
دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته - ۲۶-۲۸ آذرماه ۱۳۹۶
یازدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران- ۱۸-۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
نسخه اولیه کتاب دیجیتال فرصت های سرمایه گذاری استان منتشر شد

تصاویر
همایش ها و اطلاعیه ها