۱۳۹۵/۱۲/۲۳
استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاح ساختمان جدید فرمانداری جغتای:

وزرات راه و شهرسازی در حوزه زیربنایی و روبنایی خدمات قابل قبولی در خراسان رضوی ارائه کرده است - در تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در استان بسیار بالاتر از دولت قبل عمل کرده ایم

استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاح ساختمان جدید فرمانداری شهرستان جغتای ضمن قدردانی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در استان خراسان رضوی گفت: وزرات راه و شهرسازی در حوزه زیربنایی و روبنایی خدمات قابل قبولی در خراسان رضوی ارائه کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در مراسم شورای اداری شهرستان جغتای که در ساختمان جدید فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به موفقیت طرح مسکن مهر در استان، اظهار داشت: ساخت 120 هزار مسکن مهر برای این استان تعیین شده بود که در دولت قبل به عنوان مبدع طرح تنها 33 هزار واحد آن ساخته و تحویل شد اما تا دهه فجر امسال بیش از 57 هزار واحد مسکن مهر توسط دولت یازدهم در سطح استان ساخته و تحویل متقاضیان شد.
وی افزود: طی فعالیت دولت تدبیر و امید، علاوه بر ساخت مسکن مهر به زیرساخت‌ها و روبناهای مجتمع‌های طرح مسکن مهر در سراسر استان خراسان رضوی پرداخته شد به طوری که شبکه آب و فاضلاب اکثر این طرح‌ها تکمیل شده یا در حال تکمیل است و در کنار تمام خدمات روبنایی و زیربنایی، 24 مدرسه در حوزه مسکن مهر ساخته شد.
رشیدیان ادامه داد: به عنوان مثال در دولت قبل 3 مدرسه در مجتمع مسکن مهر گلبهار ساخته شد در حالی که با فعالیت دولت تدبیر و امید 10 مدرسه در این منطقه ساخته شد و علاوه بر آن ایستگاه آتش نشانی وکلانتری نیز بنا و 2 هزار میلیارد ریال هم برای روشنایی شهر گلبهار هزینه شد.
 
* تکلیف تعاونی های کم کار در پروژه های مسکن مهر استان سریع تر مشخص شود
وی با تاکید بر اینکه به دستور ریاست جمهوری باید تا انتهای کار دولت یازدهم تکلیف واحدهای باقیمانده طرح مسکن مهر مشخص شود، بیا کرد: با توجه به این دستور باید سریعا تکلیف تعاونی ها و پیمانکارانی که در تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر کوتاهی یا دیرکرد داشته اند، مشخص شود و در صورت نیاز کار به پیمانکاران دیگری محول شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در این استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی به جای حرکت‌های ظاهری باید به زیرساخت‌ها پرداخت و در این دولت تلاش شد به رغم درآمدهای کم نفتی در حوزه‌های مختلف، فعالیت‌های مناسبی انجام شود.
 
* خدمات زیربنایی و روبنایی خوبی در استان انجام شده است
وی افزود: در این چارچوب 175 کیلومتر آزادراه، 166 کیلومتر جاده اصلی، 128 کیلومتر جاده بین شهری و 633 کیلومتر راه روستایی در خراسان رضوی ایجاد و بیش از 3 هزار و 500 کیلومتر راه نیز در استان مرمت و بهسازی شده که آماری بسیار قابل توجه می باشد.
رشیدیان ادامه داد: دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق بود. خودباوری، اتکا به ظرفیت‌های داخلی، بهره گیری از تجربه و دانش داخل و پرهیز از ورود به مسائل حاشیه ای باعث این موفقیت شده است.
همچنین ابراهیم صنیعی مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در خصوص ساختمان جدید فرمانداری شهرستان جغتای توضیح داد: ساختمان جدید فرمانداری شهرستان جغتای 1700 متر مربع مساحت دارد و بیش از 5 هزار 500 متر محوطه سازی دارد.
وی افزود: تکمیل این پروژه در مجموع حدود 6 سال زمان برده و بیش از 29 میلیارد و 876 میلیون ریال برای تکمیل آن اعتبار هزینه شده است.
گفتنی است، در انتهای این مراسم استاندار خراسان رضوی با اهدای لوح از مهندس صنیعی مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به خاطر ارائه خدمات مناسب در ساخت ساختمان جدید فرمانداری جغتای، تقدیر کرد.
همچنین امروز با حضور استاندار خراسان رضوی ساختمان فرمانداری جغتای به بهره برداری رسید.
رشیدیان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شهیدان ادای احترام کرد.
 


منبع : پرتال سازمانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۹۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
محمدرضا اخوان عبداللهیان
محمدرضا اخوان عبداللهیان
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

نظرشما در مورد پرتال اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی چیست؟
منوی اصلی
خدمات الكترونيك
نظرسنجی
سومین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی - ۲۰ و ۲۱ آذرماه ۱۳۹۶
اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی مسکن و ساختمان با رویکرد سلامت ایمنی و محیط زیست - ۱۰-۱۲دیماه ۱۳۹۶
اولین جشنواره نشان طلاییHSE ا ۱۰ تا ۱۲دیماه ۱۳۹۶
دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته - ۲۶-۲۸ آذرماه ۱۳۹۶
یازدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران- ۱۸-۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

تصاویر
همایش ها و اطلاعیه ها